Sestavte si letní plány na Jesenicku virtuálně

04.04.2020

Jedním ze způsobů, jak z toho limitovaného pohybu po venku nezcvoknout, je připomenout si všechny ty krásy Jesenicka alespoň ve fotografiích. Pokud to budete chtít ještě povýšit, vezmete si na pomoc trochu toho virtuálna, no a z pouhého prohlížení nakonec může být plánování letních víkendů, až sundáme roušky a budeme opět chodit po horách, památkách a zajímavých místech.
Portál virtualtravel.cz vás vezme téměř kamkoli do světa, my jsme ale positivJE, tak vám nabízíme lokální podívanou. Přinášíme pár pohyblivých obrázků z míst, která možná znáte důvěrně, možná jste na nich dlouho nebyli, možná o nich ani nevíte. Pojďme na to.
V centru Červenohorského sedla si připomeňte, že je to start a cíl mnoha zajímavých túr po Jeseníkách. Když budete turistikovat v okolí Horní Lipové a vyhládne vám, je dobrou volbou Penzion Kovárna, fotka tady. To návštěvu Javorníku si nejde představit bez procházky v zahradě a prohlídky zámku Jánský Vrch, že? A náměstí, jak jim zkrásnělo. To až otevře Vlastivědné muzeum Jesenicka, vyberte si některou ze stálých expozic. Byli jste někdy v poslední době v areálu Schrothových lázní, jak se zvedají? Mrkněte na opravené lázeňské domy. Na Rejvíze se dostanete k Velkému mechovému jezírku i k legendárním vyřezávaným židlím v Penzionu Rejvíz. A vezměte to taky přes Zlaté Hory a nakoukněte do podzemí v Poštovní štole. V Žulové pak můžete stanout nad obcí, před kostelem Panny Marie Bolestné, jak to tam mají teď hezké. Na virtualtravel.cz toho z Jesenicka najdete více, určitě vás to pořádně navnadí na letní sezónu.
Buďte připraveni, až opadnou nejpřísnější omezení, všechna zmíněná místa budou potřebovat vaši pozornost.

Foto (zdroj): archiv pxfuel

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.