Šest republikových medailí běžkařů Fenix Ski Teamu Jeseník

29.03.2024

V nížinách to letos zima vysloveně odflákla, na horách je to se sněhem už dlouho blbé, běžeckému lyžování to ale sezónu nezkrátilo. Minulý víkend dokonce patřil vrcholné republikové akci – Mistrovství ČR. To hostil vyhlášený areál na Horních Mísečkách.

Do Libereckého kraje se vydala i početná výprava jesenického klubu Fenix Ski Team Jeseník, běžkaři z pod Pradědu se v boji o tituly neztratili. V republikové konkurenci dokázali vybojovat celkem 6 cenných kovů a několik skvělých umístění v TOP 10.

Suverénně nejlíp sedl šampionát Anně Milerské, která v juniorské kategorii do 20 let ovládla závody na 7,5 km volně i 10 km klasikou a potvrdila tak svoji příslušnost k absolutní české špičce. Bronz z pětikilometrové trati klasickým způsobem vybojovala žákyně U15 Beáta Mudrová a dorostenec Roman Janeček, taky v klasice, jen na 7,5kilometrové distanci. Po bronzových plackách přidaly dva štafetové týmy Fenix Ski Teamu, a to mladší dorostenci na 3x 2,5 km ve složení Matěj Gajdoš, Martin Šír, Mikuláš Kupka a kombinovaná sestava juniorky + ženy, tedy trio v sestavě Aneta Břečková, Marcela Hloušková, Anna Milerská.

Jeseničtí sportovci včas prodali, co v přípravě natrénovali, a to by mohlo být tou nejlepší pozvánkou na sezónu příští. V té si všichni budeme přát návrat normální zimy.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Fenix Ski Team Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.