Sedm projektů z Jesenicka se uchází o titul krajská stavba roku 2022

13.03.2023

Tak ale jako pozor! Obvykle se při vyhlašování krajských cen prakticky v "čemkoli" ve startovní listině objeví jedna až dvě věci z Jesenicka. Příjemně překvapení zjišťujeme, jak početnou účast máme v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje, ve které můžete ještě několik dnů hlasovat.

V desátém ročníku bude mít náš region rovnou sedm zástupců ve čtyřech kategoriích. Signál, že se v okrese staví a buduje, a to své práce z místních stavebních firem přihlásilo jenom kunětické Stavitelství Knotek s.r.o. Co ostatní stavaři se sídlem na Jesenicku, nic k přihlášení? Pochybujeme… ;-)

Komu mohou vaše čtyři hlasy putovat?

V kategorii 'Stavby občanské vybavenosti' jsou mezi nominovanými přístavba multifunkční učebny ZŠ Písečná - fakticky se tím myslí tělocvična, o kterou se postaralo Stavitelství Knotek. Druhým projektem stejného stavebníka je hodně zdařila oprava zázemí, hlavně tedy provozní budovy, Jeskyní Na Špičáku.

Dvě želízka máme mezi 'Stavbami dopravní, inženýrské a vodohospodářské', konkrétně rekonstrukci mostu přes řeku Bělou ze Širokého Brodu do Hradce-Nové Vsi. A na seznamu doslova svítí významná rekonstrukce Úpravny vody Adolfovice, loňská investice Vak Jesenicka do budovy i technologií vyrábějících pitnou vodu.

Nevíme proč, ale mezi 'Stavbami technologickými a pro průmysl' cítíme, že má slušnou šanci uspět revitalizace průmyslového areálu společnosti WTC Písečná. Opravená fabrika a přes cestu fotogenická Rezidence U Jezera dělají z téhle části Písečné zajímavou čtvrť. Novotou to září v areálu výrobce komunální a zemědělské techniky WTC Písečná.

A Písečná je i mezi finalisty 'Rekonstrukce a obnova', odkud by ráda titul 'Stavba olomouckého kraje' za stavební úpravy budovy Obecního úřadu Písečná. Ty byly provedeny zejména s ohledem na občany navštěvující úřad. "Hodit to" můžete i Zlatým Horám za rekonstrukci hospodářského objektu č. 92, která městu přinesla nové kulturní a společenské centrum.

Jsme natěšení na konečné výsledky, ačkoli při pohledu na přihlášené projekty je vidět, že se zástupci Jesenicka dostali mezi silnou konkurenci. Přihlášena je třeba Envelopa Office Center Olomouc, Dalimilova rozhledna Větrov, autobusový terminál Šumperk, průmyslový park s Amazonem v Kojetíně…

O to více prosíme, pojďte dát hlas našim ;-)

Foto (zdroj): Jeskyně Na Špičáku

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.