Sci-fi povídky z Jesenicka Tomáše Neuwirtha jsou v knihkupectvích

17.02.2024

Tak jo, vyšlo to. Na startovači Pointa se našlo dost předplatitelů na to, aby fotograf Tomáš Neuwirth mohl v nakladatelství Albatros Media stisknout pomyslné tlačítko ON a vydat svoji knižní prvotinu Sci-fi povídky z Jesenicka.

Navzdory názvu si od nového regionálního titulu neslibujte echt futuristické vyprávění z jiné galaxie. Naopak, Tomáš v šesti povídkách volí velmi střízlivou míru fantasknosti. Krátké příběhy odehrávající se v občas povědomých kulisách působí spíše jako alternativní realita. Překotný technologický pokrok může způsobit, že už za pár let nebude knížku možné považovat za sci-fi.

Snad vás navnadíme, že při zběžném prolistování knihy jsme narazili na to, že v autorově vyprávění si "zahrají" například kultovní hospoda U Dvou štírů, známá jesenická firma Fenix, hornolipovská Kovárna, Kylova Domašovská hořká, zámek Jánský Vrch nebo místní kapela DW8.

Tomášova cesta ke knize může být inspirací pro další místní začínající spisovatele. Vydat vlastní knížku nebylo nikdy snazší.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.