Sbíráme peníze na Zmizelé Jesenicko

27.10.2020

Přátelé, positivJE tu pro vás má menší výzvu. Pojďte s námi být u zrodu jedné skvělé věci, která se bez nás neobejde.
Tomáš Hradil se už dlouhá léta pohybuje kolem zajímavých a Jesenicku prospěšných aktivit, to jste mohli zachytit nejpozději 19.5.2019, kdy jsme o něm psali. Brontosauři, drobné památky, mikulovická Muna...
Po kolikáté už Tomáš spojil síly s místním historikem Pavlem Macháčkem, který má napsány a k vydání připraveny texty druhého dílu 'Zmizelého Jesenicka', jehož podtitul zní 'téměř zaniklé osady'. Kdo jste si koupili I. díl, a bylo vás už nejmíň 1 500, udělali jste si přečtením zajímavou sondu do nedávné minulosti Jesenicka a dvojka je dílo navazující. Koho aspoň trochu zajímá historie našeho regionu, bude po přečtení knihy motivován ještě více poznávat svoji domovinu, a třeba pro ni něco i udělat. Když nic velkého, tak se aspoň zapojit do veřejné sbírky na pokračování knižních "osad".
Vydavatelé mají smělý plán, vytisknout a následně prodat možná 2,5, možná až 5 tisíc výtisků. Celkové finančními náklady se potom pohybují mezi 300 až 400 tisíci korun a ačkoli významnou část pokryjí partneři a dlouhodobí podporovatelé, stejně k dotažení plánu potřebují příspěvky i od široké veřejnosti, jíž není vhled do naší minulosti lhostejný. Není tady řeč o žádných horentních sumách, základní čestné předplatné stojí 1 000 korun, zlaté je za 2 000 a diamantové pořídíte za 5 tisíc Kč. U všech variant dostanete nejméně jeden originální výtisk knížky podepsaný autorem, podle výše vašeho příspěvku jsou pak odstupňovány další bonusy. A peníze se vybírají na transparentní účet 2900340261/2010, jde to přímo k autorům (náhled na ).
Kniha bude o skoro zmizelých osadách, tedy se můžete těšit na poutavé čtení o Červeném Dole, Horním i Dolním Fořtu, Vojtovicích, Nové Vésce, Bukové, Nýznerově, Terezíně, Chebzí, Horních Heřmanicích, Štachlovicích, Horních Hošticích, Travné, Polce, Kolnovicích a mnohých dalších.
Kdo si chcete knihu předplatit, vybírejte z variant na našem webu
Za podporu vám už teď děkujeme a těšíme se na publikaci, která by měla být k mání ještě na vánoční trh (z tiskárny půjde asi 10.prosince).

Foto (zdroj): Ondra Kozák

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.