Sáňkař Kryštof Pokorný v repre

11.01.2019

Bylo by příliš pošetilé, přirovnat úspěch jesenického sáňkaře Kryštofa Pokorného k misi jamajských bobistů, ale jistou podobnost v obou příbězích spatřovat lze.
Teda takhle, sáňkařský sport tu kdysi byl velmi populární. Rozhodně proto, že nad Jeseníkem stála jedna ze dvou sáňkařských drah v Česku a zimy tu bývaly tužší a s větším množstvím sněhu. Taky bylo více dětí, menší konkurence sportů ..., sáně tu prostě frčely.
Na tuhle tradici se snaží navázat klub TJ Jiskra Jeseník, a právě člen tohoto oddílu, student jesenického gymnázia Kryštof Pokorný, byl povolán do českého reprezentačního týmu a v těchto dnech trénuje v rakouském St. Sebastianu na tamní přírodní sáňkařské dráze. Během více než měsíce ho čeká spousta tréninků a několik závodu v Rakousku a Itálii. Poměření se světovou konkurencí bude pro něj i celý jesenický oddíl nesmírně užitečné.
Na tom celém je sympatické právě to Kryštofovo odhodlání, že i z města bez sáňkařské dráhy lze dojít takhle vysoko.
Uvidíme, jak to bude dál. Město má projekt stavby sáňkařské dráhy v seznamu potenciálních investic do sportu. Musí se posoudit smysluplnost a asi se budou řešit peníze.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.