Šance pro mladé nezaměstnané na Jesenicku

20.06.2019

Pokud je alfou a omegou pro rozvoj regionu mladá generace, kterou tady chceme udržet, eventuálně přilákat, nejde si všímat pouze absolventů vysokých škol. Společnost je totiž mnohem pestřejší a světe div se, jsou v ní i mladí lidé se sotva dokončenou základní školou, jsou v ní i mladí lidé, kterým se dlouhodobě nedaří najít rozumné zaměstnání. I tyhle na Jesenicku potřebujeme.
Právě pro ně se rozbíhá projekt 'Začít znovu', jehož vyvrcholením bude pro ty nejodhodlanější osmitýdenní zahraniční stáž ve Skotsku nebo Španělsku. Celá akce je o tom, rozhýbat a zapojit do pracovního života znevýhodněnou mládež. Té se dostane veliké pozornosti v podobě vzdělávacích a motivačních aktivit, které by měly vést buď k úspěšnějšímu startu na pracovním trhu anebo klidně k návratu do školní lavice.
Zájemci se toho zahraniční vůbec nemusejí bát. Jednak projdou intenzivní jazykovou přípravou a za druhé na stáži budou mít český doprovod. Celé to v našem regionu zastřešuje Centrum pro komunitní práci, však mrkněte a třeba někomu ve svém okolí doporučte.
Druhé pokračování projektu 'Začít znovu' se nám jeví zajímavě, restartovat se díky zahraniční zkušenosti by mohlo u mladých zafungovat. Ale zájemci si budou muset plivnout do dlaní a zatnout zuby, bude to od nich vyžadovat aktivní přístup. Tak šup šup, ať už v okrese Jeseník máme někoho se španělskou zkušeností :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.