S jesenickými personalistkami jsme mluvili o budování značky a firemní kultuře

28.03.2024

Lidi, lidi, a ještě jednou lidi – největší bohatství většiny místních zaměstnavatelů. Vedoucím HR oddělení to včera připomnělo v pořadí třetí setkání personalistek a personalistů, které pod názvem HR Marketing Magnet v prostorách M.B.A. Finance uspořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje a platforma positivJE.

Program neformálního setkání přilákal kromě komplet personálního týmu M.B.A. Finance i zástupce společností Omya, CS-CONT, Nemocnice AGEL Jeseník, Městský úřad Jeseník, TopTeramo a Naturfyt – Bio. Ty musela bavit sympaticky otevřená prezentace firemní kultury a personální politiky hostitelského MBAčka, které v budování značky ušlo kus cesty. Ta je dlážděna třeba aktivitami na jesenických středních školách, ale hlavně vstřícností vůči zaměstnancům. Pružná pracovní doba, částečné úvazky, home office… jsou pro lidi lákavé benefity.

Hlavní přednášející meetingu byla HR expertka Kateřina Vacíková ze šternberské společnosti Robertshaw. S účastníky workshopu sdílela své zkušenosti s HR marketingem. V detailu se zabývala například tím, jak napsat atraktivní inzerát na volnou pozici, aby přilákal ty nejlepší. Jak se zájemci o práci vést rozhovor, nikoli pohovor a že v tom je rozdíl. Nebo jak do výběrových řízení zatáhnout celou firmu, protože to není starost pouze personálního oddělení.

Rádi děláme tyhle nachytřovačky. Na každé totiž krásně vidíme, jak si lidé v různých firmách zodpovědní za nábor zaměstnanců a jejich spokojenost během pracovního poměru mají co říct a čím se vzájemně obohatit.

Další chystanou akcí je 25. dubna ESG workshop, kde bude řeč o udržitelném podnikání, rezervujte si termín.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Nikola Krobotová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.