Rychlebské pohádky mají tři díly

25.07.2020

Pokud je pravdou, že se čte méně a týká se to zejména dětí, možná pro vás máme malý tip, jak jim s tím pomoci. Normálně je ke knížkám dostat přes příběhy z jejich okolí, tohle vám může zafungovat.
Karel Jedonek napsal už tři knížky pohádek a pověstí z Rychlebských hor, pokaždé je krásnými ilustracemi doprovodila Kateřina Preisová. Stejně, jako v předchozích dílech, je to i tentokráte o příbězích skřítků Venušánků, kteří pomáhají lidem žijícím v drsném a kouzelném prostředí Rychlebských hor. Pod každou pověstí vztahující se k nějakému konkrétnímu místu, nechybí ani krátký tip na výlet, takže vaše děti po přečtení budou chtít okamžitě balit svačinku a vyrazit.
Třeba na Boží horu nad Žulovou, na Paprsek, do Račího údolí, na Rychlebské stezky nebo možná do kaolinky u Štachlovic. Kulisy pohádek jsou všechno skutečná místa, budete mít jedinečnou šanci podniknout dobrodružnou výpravu po stopách Venušánků.
Ano, dětský svět jsou krtkové, princezny, roboti a autíčka, jenže tyhle Rychlebské pohádky vedou čtenáře taky k patriotismu, to je nesporná přidaná hodnota takto regionálně orientované knížky. Koupíte ji u místních knihkupců, možná i v informačních centrech.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.