Rozvíjející se lyžařský resort Filipovice

09.12.2018

Tak nějak v tichosti, ale za to kontinuálně, se ve Filipovicích, první zatáčce pod Červenohorským sedlem, rozvíjí sympatický lyžařský areál Skipark Filipovice. Jako jasné, že novou Helenu Schrommovou na tamních sjezdovkách zřejmě nevychováte, ale pro všechny ostatní úrovně sjezdování i snowboardingu resort nabízí příznivé podmínky. Dvě sjezdovky střední náročnosti v celkové délce 2600 metrů, k tomu snowpark, dětský vlek i půjčovna a servis lyží, to je dnes už nezbytný standard, chce-li se jakýkoli zimní areál ucházet o přízeň místních lyžařů, denně dojíždějících sportovců z Polska i dovolenkářů z celého Česka. Filipovicím se tohle daří, možná právě proto, že každý rok dochází k nějakému hmatatelnému vylepšení. Letos bude sjezdovky upravovat nová rolba a s umělým zasněžováním, které už několik dnů běží na plno, pomáhá nové sněžné dělo.
Pokud Skipark Filipovice využíváte, pak už znáte výhody jeho zázemí - rozlehlé parkoviště, restauraci, testcentrum Elan, slunečnou terasu ... Pokud se tam teprve chystáte, těšte se na dobře vybavené centrum, kde zvládnete strávit celý den a klidně i večer. Personál areálu doufá, že první lyžování spustí před Štědrým dnem.
Zimní sezóna stojí na startu, s příchodem Vánoc to vypukne. Všem lidem, které živí cestovní ruch v našich horách, chceme popřát mnoho spokojených turistů. Toho dosáhneme samozřejmě kvalitou služeb, ale třeba i tím, že se na návštěvníky Jesenicka budeme více usmívat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.