Rozpočet Jeseníku bude nadělovat

03.12.2018

Konec roku je tradičně spjat s laděním městských a obecních rozpočtů. Starostky a starostové sedí nad excelovými tabulkami a hypnotizují řádek 'Příjmy' ;-) Přes mandatorní výdaje sice nejede vlak, ale v každé zdravé pokladně musí být peníze sloužící i jiným účelům, než je třeba svoz odpadů, provoz škol či náklady na opravu silnic. Dobré město/obec dělají desítky dalších subjektů starajících si o kvalitu života.
Město Jeseník už má jasno v tom, kolik peněz chce na rok 2019 formou dotací těmto organizacím a jednotlivcům rozdělit. Na zastupitelstvo jde návrh v celkové výši 5 660 000 korun. Z toho na podporu sportu by mělo jít 1,5 milionů, na různé jednorázové akce 700 tisíc, na sociální služby pak 360 tisíc. Zbytek, tj. 3,1 milionů, bude rozdělen individuálně na smysluplné projekty.
Nenechte se zmást, sociální problematika a třeba i sport jsou městem podporovány dalšími způsoby.
Tak jeseničtí, kdo máte zajímavé nápady, jak to tu udělat lepším, hoďte je na papír a v druhé půlce ledna se hlaste na radnici. Vedením obcí pak přejeme, ať jejich rozpočty splňují základní definici, kdy Příjmy ≥ Výdaje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.