Rozhodli jste, jesenická radnice vybuduje nájezd pro kočárky, veřejné toalety a altán na Předním vršku

02.11.2021

Trpělivost růže přináší, dal by se parafrázovat úspěch vítězného projektu navrženého Evou Fouskovou v participativním rozpočtu města Jeseník pro rok 2021.

Zřejmě za současný vrchol demokracie na úrovni města jde považovat druhý ročník akce Tvoříme Jeseník, kterým radnice dává občanům možnost utratit milion korun za jimi navržené nápady. Tím dochází ke kýženému vtažení obyvatel města do jeho vzhledu.

Včera byly zveřejněny výsledky lidového hlasování, v němž každý účastník (bylo jich 700) mohl udělit 5 hlasů pro a 2 hlasy proti projektům ucházejícím se o jejich přízeň. Takový systém dává ty nejkvalitnější výsledky, je to až neprůstřelná vůle lidu.

Jak už prozrazuje titulek, mezi sedmnácti kandidáty vcelku bezpečně s 37 % "odevzdaných lístků" vyhrály nájezdy pro kočárky na schodech mezi spodní a horní Dukelskou nad Jesenickou poliklinikou. Z pomyslného stříbra se raduje Blanka Píšova za nápad na veřejné toalety zdarma. Její komentář, že Jeseník jako turisticky disponované místo by si zasloužil záchodky zdarma, je výstižný. Na realizaci se těší také třetí návrh (podal jej Kamil Zajíček), altán na Předním vršku. Ten se dere se svým Krizovým křížem na výsluní mezi tradiční cíle procházek místních a lázeňských hostů.

Těsně mezi trojici vyvolených nepronikla modernizace hřiště v Bukovicích, třeba ho ale město Jeseník zahrne do příštích investičních plánů, což by v synergii se skate parkem Bukovice nepochybně zatraktivnilo. Na chvostu sedmnáctky adeptů skončil nápad na sochu medvěda na Masarykově náměstí, tak zní verdikt participativního rozpočtu.

Děkujeme všem, co se zúčastnili a už se těšíme na Tvoříme Jeseník 2022 :-o

Foto (zdroj): Tvoříme Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.