Roste z Filipa Řehy nový Štybar?

16.04.2019

Máme naprosto jasno o jednom z nejtěžších sportů na světě, alespoň pokud jde o profesionální verzi, je jím silniční cyklistika. No a té se na Jesenicku po rozjezdu sportovního gymnázia a založení Force Teamu začíná dařit, zdá se. Důkaz?
OK, juniorský odchovanec zdejší cyklistiky Filip Řeha o víkendu absolvoval svůj první závod světového poháru. S trikolórou na hrudi reprezentoval Českou republiku v německém Cottbusu, kde si to peloton o 124 cyklistech rozdal na čtyřetapovém závodě. Borci našlapali celkem 273 kilometrů a student Gymnázia Jeseník si v balíku počínal velmi dobře. Po umístěních v jednotlivých etapách na 20., 51., 12. a 34. místě si v celkovém hodnocení vyjel 37. příčku. To nám přijde jako slibný začátek sezóny, ještě zajímavější je ztráta na vítěze, pouhých 71 sekund.
Mno, tady si začínáme myslet, že Filip svými výkony odstartoval hru o další směřování svojí kariéry, protože jej příští rok čeká důležitý a obvykle těžký přechod do dospělácké kategorie U23 a tam už by to chtělo mít za zády opravdový profi tým. Ostatně šéf Force Team Jeseník Rosťa Brokeš připustil, že nějaká jednání už probíhají.
Velký respekt Filipovi, do sezóny přejeme hlavně zdraví, no a my televizní sportovci se těšíme na jarní klasiky třeba v roce 2023, až bude jesenický odchovanec předvádět to, co letos Zdeněk Štybar.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies