Roste v Jeseníku nový Elon Musk

10.05.2018

Pět čísel vám teď ukážeme a dáme vám dvě minuty na to, abyste vymysleli, co mají ta čísla znamenat. Za 1) 255 000 účastníků; 2) 32 000 týmů; 3) 32 000 robotů; 4) 88 zemí světa a za 5) čtvrtá příčka.
Máte to? No jasně, R.U.R. tým Gymnázia Jeseník obsadil ve světovém finále robotické soutěže First Lego League https://www.firstlegoleague.org/ fantastické 4. místo(!) v kategorii 'robot design'. V kolébce technologií, Spojených státech, studenti našeho gymplu nestačili jenom na tři týmy ze 108, kteří bojovali v kdysi automobilovém městě měst Detroitu. Nepřímo ale porazili téměř 32 tisíc soupeřů. Jen připomeneme, že cesta do finále byla zatraceně trnitá - v cestě bylo republikové kolo, pak kolo čtyřech zemí v Polsku a následně střet robotů z celé střední Evropy a až pak výlet za oceán.
Jestli tyhle mega výsledky gymnázia v robotice nepřinesou České republice v budoucnu nějaké technologické úspěchy, tak potom už nic. Apelujeme na školu a rodiče těchto talentovaných dětí, podporujte v nich jejich schopnosti a dovednosti, ať má Jesenicko podpis na příštích velkých objevech a inovacích.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies