Rodičové, řekněte Jeseníku, co vám tu chybí

06.04.2022

Klíčem k úspěchu, považujeme-li za něj znatelné zahýbání s demografickým vývojem regionu, je podpora rodin, logicky nejvíce rodin mladých. I tohle je oblast, ve které důležitou roli hrají radní a zastupitelé. Zveme vás ke krátkému průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky se propíší do rodinné politiky města Jeseník.

V úvodu dotazníku se chce vědět něco o vás, samozřejmě anonymně! Pak se otázky zaměřují na vaši míru (ne)spokojenosti s různými oblastmi života (bydlení, práce, volný čas...). Máte příležitost napsat, co všechno vám ve městě pro totálně spokojený život chybí, tak to paní starostce řekněte ;-) Pak pěkně jako ve škole (1-5) vyjadřujete svůj názor např. na kvalitu škol, nabídku volnočasového vyžití, dopravu včetně parkování apod.

A pak to začne, dostanete možnost navrhnout vedení města, na jaké oblasti z pohledu rodinné politiky by se mělo více zaměřit. Chcete kartu se slevami? Má se stavět bydlení? Hodila by se delší provozní doba školky? Ocenili byste slevy na kroužky? Mamky, které to krosíte po městě s kočárky, kde se vám blbě jezdí? Potřebujete více přebalovacích míst? Chybí vám vzdělávací kurzy?... Napište to! Tomuhle se vážení říká participace, zapojit se do přístupu města vůči zdejším rodinám.

Čtenáři positivJE, už několikrát jste nám předvedli poměrně disciplinované zapojení se do podobných věcí, pojďte najít pár minut i teď, ať Jeseníku naznačíme, co má pro rodiny dělat. Myslete třeba i na to, že když to správně nastaví v Jesu, inspirují se i okolní města a obce. Dotazník najdete na tomto linku.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.