Robotici Gymnázia Jeseník jsou mistry republiky a letí na finále do Ameriky

27.03.2023

To je válec! Asi jako Novak Djoković na grandslamech, drtí své soupeře R.U.R. tým Jeseník na Mistrovstvích České republiky v klání robotů. Mluvíme o národním finále First Lego League, kterou jesenický tým už patnáctkrát opanoval.

Naposledy tuhle sobotu v Praze, kde Jeseník reprezentovali studenti Lukáš Drochýtek, Vojta Gryga, Jonáš Worm, Alexandr Steiger a Adrien Stojčev. Naši borci se popasovali nejlíp ze všech dvanácti finalistů s nástrahami soutěže, která letos byla zaměřena na vědu. Titul republikových šampionů gymnázium opravňuje k účasti na světovém finále World Festival First Lego League v americkém Houstonu. Tam budou českou vlajku studenti z Jeseníku hrdě reprezentovat už příští měsíc (19.-22.4.), budeme fandit!

Gympl má nově za zády partnera z nejsilnějších - mladoboleslavskou Škodu Auto, možná i to členům R.U.R. týmu dodalo křídla. Jinak jejich dominanci přičítáme opravdu pilné práci, skvělému koučinku (trenéři Magda Dostálová a Roman Chasák) i funkčnímu předávání zkušeností od starších spolužáků (pomocní trenéři Anna Bicanová a Jan Drochýtek).

Jsme přesvědčeni, že zapojení studentů do téhle aktivity, bude mít významný dopad na jejich kariéry, tak si to studenti v Americe pořádně užijte.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.