Robert Sroka a další zlatohorští extrémní běžci

10.06.2019

Nám se líbí, na jakém vzestupu je na Jesenicku běžecký sport, a to ve všech jeho formách. Od přespolních běhů a krosů, přes běhy do vrchu až po běhy městské a samozřejmě hobby běhání. Však je to sport prospěšný a nemusí být ani drahý, stačí tričko, kraťasy a slušné boty a můžete sportovat až hrůza.
Ne každý se ale spokojí s pouhým poklusáváním po lese nebo na ovále, někdo potřebuje větší výzvy. Jako třeba dva zlatohoráci a zlatohoračka, kteří si vzali do hlavy plán - vyběhnout za tři dny na 6 vrcholů šesti nejznámějších českých hor.
Autor myšlenky Robert Sroka, Radek Chlopčík a jeho partnerka Gábina Švajdová sedli nad mapu Česka a podiskutovali o svojí výkonnosti. Bylo jasné, že to musí být třídenní okruh kolem republiky, a že výběhy půjdou v pořadí Krkonoše (Sněžka) + Krušné hory (Klínovec), Šumava (Pancíř) + Vysočina (Javořice) a Beskydy (Lysá hora) + Jeseníky (Praděd). Jak asi tušíte, všichni tři atleti to zvládli, při zdolávání uběhli celkem 69 kilometrů, nastoupali 3.500 metrů a autem najeli 1.340 kilometrů. Velmi syrově to popsal přímo Robert Sroka: "Bylo jasné, že musíme v pondělí vyběhnout v 6 hodin ráno na Sněžku a poté jízda cca 300 km do Krušných hor, běh na Klínovec a hned jízda cca 200 km na Šumavu, kde jsme přijeli po 19 hod, nocleh a ráno v úterý v 7.00 běh na Pancíř a hned jízda cca 200 km na Vysočinu, běh (Javořice) a jízda cca 300 km do Beskyd, kde jsme přijeli po 19 hod. Ve středu v 7 hodin běh na Lysou Horu a jízda 120 km do Karlovy Studánky, běh (Praděd) a odjezd domů do Zlatých Hor.".
Nepodařilo se zjistit, jestli tuhle kombinaci výběhů dosud někdo podstoupil, takže dost možná si běžci ze Zlatých Hor připisují český unikát, který teď čeká na následovníky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies