Řiďte se srdcem, vzkazuje Zlatohorák Marian Hefka

25.02.2022

Někdo v tom má jasno od dětství, někdo se k tomu dopracuje později, ale někdo se za celý život nepotká s prací, která by ho vyloženě bavila. Je to škoda a my neopomeneme žádnou příležitost, jak vám servírovat příběhy zajímavých Jeseničáků, kterým se to povedlo. Zveme je pak na positivJE FESTIVAL, například vloni tam byl Marian Hefka.

Kluk hlásící se ke svému zlatohorskému původu se dočkal až/už(?) ve svých třiceti letech. Nutno dodat, že se k tomu propracovával od svých 14 let, kdy poprvé vyzkoušel vodní dýmku. Od té doby nosil v hlavě myšlenku, že by si jednou moc rád otevřel podnik, ve kterém by vodní dýmky hrály hlavní roli. Kdo nevíte, tak Marian v Jeseníku necelý rok provozuje čajovnu a dýmkárnu Pangea, což je to příslovečné splnění snu. Je pro náš region bonusem, že se tak stalo tady, protože on spoustu let strávil pryč, ten podnik klidně mohl být v Praze, Berlíně, možná i v Indii.

A přesně na plnění snů byl zaměřen jeho výstup na FESTIVALu, v němž se snažil zprostředkovat svoji zkušenost s cestou k čajbaru, která byla lemována úspěchy i nezdary. Úspěchy, z nichž se šlo radovat, nezdary, z nichž se šlo poučit. A hlavně ten svůj sen hrnout vpřed a nakonec ho naplno rozbalit. Máte-li to v hlavě srovnané, neodradí vás ani pandemie ;-)

Pusťte si záznam Marianova vystoupení, pokud se chcete vystavit zajímavému pohledu na život, možná vás to malinko ovlivní a namotivuje.

Je to totální klišé, ale život je fakt málo dlouhý na to, abyste trčeli na místě, kde vás to nebaví.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.