Řetězy z České Vsi do celého světa

26.07.2018

Pokud jde o podnikání, positivJE fandí všem mladým startupům, ale stejně tak má respekt k továrnám s dlouhou tradicí. V České Vsi sídlící Řetězárna a.s. se může chlubit historií dlouhou přes 120 let.
O zdejší fabrice jsme stoprocentně slyšeli každý, ovšem mnoho z nás si stále myslí, že hlavním výrobkem jsou sněhové řetězy na auta. To je pro běžného smrtelníka synonymem řetězu ;-) Jenomže řetězárna má záběr mnohem širší. I když je hlavním výrobním programem článkový řetěz, z České Vsi odjíždí do světa mnoho speciálních řetězů, jako například řetězy na kolové nakladače, záběrové řetězy na lesní kolové traktory, řetězy do nejrůznějších dopravníků, důlní řetězy, rybářské řetězy a celá řada dalších výrobků, vč. těch zimních na osobáky a náklaďáky. V roce 2017 cca 80 % produkce šlo na export do Evropy, Austrálie, Jižní Koreje, či Venezuely. Dle investičních plánů (v r. 2018 to má být přes 53 mil. Kč) se podnik robotizací připravuje na průmysl 4.0, tak jsme klidní, pokud jde o budoucnost téměř 250 zaměstnanců.
Ačkoli je Řetězárna z 51 % vlastněna Třineckými železárnami, pořád jde o "naši" firmu, která dlouhodobě podporuje regionální život, tak my jí držíme palce. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.