Řetězárna je v dobré kondici

07.08.2019

Už 125 let je hospodářským srdcem České Vsi železárenská Řetězárna, a.s., která je podle mnoha ukazatelů v dobré formě a připravena být i v dalších letech ekonomickým pilířem obce. Kdo zde nepracoval nebo alespoň nebrigádničil, jako by snad ani nebyl českovesák. A jen tak brzo se to nezmění.
Omlazené vedení společnosti se o svých skoro 250 zaměstnanců příkladně stará. Jenom v loňském roce si tu na výplatách polepšili o 10 % a také firemní benefity patří v rámci regionu k těm štědřejším. Je to nutnost, když chcete na trhu hrát první housle, potřebujete se opřít o kvalitu svých lidí.
Řetězárně, jež je součástí Třineckých železáren, se daří růst zejména díky exportu do zahraničí (v roce 2018 + 24 %), ale i díky zkvalitňování vlastních produktů a schopnosti přicházet s výrobky s vyšší přidanou hodnotou. Proto zde vloni investovali do robotizace a digitálních technologií přes 46 milionů, a proto letos plánují utratit dalších 66 milionů do výrobních linek. Firma čelí levnější čínské konkurenci, na což je nejlepší odpovědí kvalitativní posun směrem k sofistikovanějším výrobkům. Nenechte se zmást, byznys s řetězy nemusí být žádná nuda, v České Vsi loni přišli s 28 novinkami a inovacemi.
Managementu vedeném generálním ředitelem Igorem Lukášem držíme palce, ať se jim doma i na globálních trzích daří a jejich zaměstnanci ať jsou chodící reklamou na spokojené Jesenicko.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.