Řemeslné kozí výrobky z farmy U Nýdrlů

19.05.2018

Už jsme na positivJE párkrát řešili popularitu farmaření a rostoucí poptávku po bio produktech. Je to fajn, protože to spojuje lidi prahnoucí po zdravějším životním stylu a producenty, kteří si zakládají na pěstování ovoce a zeleniny a chov zvířat tradičním způsobem, tj. bez použití umělých krmiv a hnojiv.
Toho výsledkem je i Farma u Nýdrlů ze Staré Červené Vody https://www.kozifarmaunydrlu.cz/, jejíž provoz odstartovalo v roce 2012 pořízení sedmi kůzlátek. Ke statku náleží pozemky o rozloze 13 hektarů, které postupně obydlela další zvířata - králíci, slepice, krávy, kachny, přeštičtí čuníci ... Dominantní však zůstává produkce kozích výrobků, jako jsou sýry, tvaroh, jogurty a sortiment je sezónně rozšiřován o domácí marmelády, sirupy, povidla a paštiky. Seženete tu i mýdla s přídavkem kozího mléka!
Tohle se nám moc líbí a přejeme úspěch všem těm malým a poctivým, kteří svádí nerovný boj s velkými zemědělskými konglomeráty. Věříme, že zákazníků preferujících kvalitu, řemeslnost a koneckonců i chuť, bude přibývat a Nýdrlům se bude rozšiřovat stádo koz a počet zvířat vůbec.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.