Rekonstrukce bazénu v České Vsi o kousek blíž

15.10.2019

Jestli je pro okres Jeseník, nebo minimálně pro nemalou část jeho obyvatel něco hodně důležité, pak je to rekonstrukce krytého bazénu v České Vsi. Plavecké kurzy, kondiční plavání, plavecký oddíl..., k tomu je to dnes už standardní vybavení vyžadované turisty, to jsou jen nehlavnější důvody.
Teď se projekt nového bazénu opět o něco přiblížil, obec Česká Ves sune kupředu nezbytné náležitosti potřebné pro vyprojektování díla. Díla, na jehož dokončení má zájem prakticky celé Jesenicko.
Podle současného šéfa bazénu Romana Michálka se nyní pracuje s termínem dokončení v letech 2024-2025. Zní to hodně vzdáleně, ale zkusme si uvědomit, že projekt Vodního světa Česká Ves je investiční akce za přibližně 90 milionů korun (+ DPH). A tohle prostě není v silách rozpočtu jedné obce. Takže se dávají dohromady zdroje financování od dotací z Olomouckého kraje, ministerstva školství, spoluúčasti okolních měst a obcí apod. Všechny zainteresované čekají náročná vyjednávání.
Až se to podaří, půjde se na realizaci studie, v níž se teď počítá s 25 metrovým bazénem, relaxačním bazénem s vodními prvky včetně tobogánu, brouzdalištěm a v plánu je i sauna a menší tělocvična. Teprve pak bude Jesenicko nabízet konkurenceschopný plavecký bazén, jaký náš okres nutně potřebuje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.