Račí údolí, Skiland, Priessnitz, Rejvíz a Rychlebské stezky ve finále o ceny cestovního ruchu

06.06.2024

Ač cestovní ruch z hlediska návštěvnosti Jesenicka stále není na předcovidových číslech, i tak se jeho přínos odhaduje na stovky milionů korun v tržbách a rozhodně stovky vytvořených pracovních míst. Ostatně i proto město Jeseník aktuálně pracuje na nové strategii cestovního ruchu, i proto Olomoucký kraj každý rok oceňuje zajímavé subjekty působící v oblasti turismu.

Koneckonců i vám se při plánování letních výletů může hodit o těch nejzajímavějších místech Jesenicka vědět. Ba co víc, vy k jejich popularitě můžete přispět. Stačí jim dát hlas ve zmíněné soutěži – Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu. Máme tam svá želízka. I ona přispívají k vyšším útratám návštěvníků, i ona dávají práci lidem.

Do finálové pětice ve čtyřech kategoriích proniklo pět zástupců okresu. Mezi Přírodními skvosty se o hlas uchází populární rejvízské Velké mechové jezírko. V další vypsané kategorii Živá tradice chce uspět světově proslulá vodoléčba Vincenze Priessnitze. V pro Jeseníky důležité kategorii Místo přátelské rodině nás reprezentuje Skiland Ostružná a Penzion Račí údolí. Jako Destinace pro letní dovolenou by klidně mohly být vyhlášeny Rychlebské stezky.

Všem, kteří pracujete v cestovním ruchu, přejeme skvělou sezónu, aby se čísla zase trochu hnula nahoru.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Penzion Račí údolí

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.