Půl miliardy do pohodlnějšího cestování vlakem

28.10.2019

Dopravní obslužnost je hodně diskutované téma a ze strany těch, kteří ji mají na starosti, je prakticky nemožné dosáhnout u občanů nějaké absolutní spokojenosti. Vždy bude co kritizovat. Jak v domácnostech přibývá aut, tak vlakům a autobusům ubývá cestujících, a to pak jde ekonomika veřejné dopravy mimo realitu.
Když nemáme dostatečnou četnost spojů, tak se alespoň zaradujme z rostoucí kvality cestování po kolejích. České dráhy se při podpisu smlouvy o zajištění železniční dopravy s Olomouckým krajem zavázaly, že investují nejméně 500 milionů korun do zvýšení komfortu cestujících. Což se dotkne i nás na Jesenicku.
Ty peníze by měly jít vidět hlavně v interiérech vlaků, kde dojde k hromadné výměně starých koženkových sedaček za moderní čalouněné, instalovány budou audiovizuální informační systémy (příští zastávka, poloha vlaku), zmodernizovány toalety, přibudou háky na přepravu jízdních kol a některé typy vlaků (např. Regionova, Stadler) dostanou zásuvky na 230 V či USB a také Wi-Fi připojení k internetu.
Netvrdíme, že železniční doprava na Jesenicku je naprosto skvělá a bez chyb, my jen cítíme kvalitativní posun. Je logický a vítaný, železnice jako dopravní prostředek v Česku/Evropě nabývá na významu.

Foto (zdroj): Radim Holiš

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.