První bezobalový obchod v Jeseníku

19.01.2019

Speciálně my na Jesenicku, patřícím i v rámci republiky k jednomu z nejlépe recyklujících okresů, bychom snadno mohli podlehnout dojmu, že plasty máme pod kontrolou. Ale pohled na světová čísla nás musí vytrhnout z klidu. Přibližně 40 % plastových věcí použijeme jen jedenkrát a vyhodíme je.
A protože už i z Technických služeb Jeseník, které zpracovávají tříděný odpad za celý okres, zaznívá, že na trhu začíná být problém udat recyklovaný plast, stává se téma bezobalových obchodů dosti žhavým.
Po ČR jich stále není nijak moc a vlastně je to bezvýhradně zásluha obchodů se zdravou výživou, že se bezobalový prodej rozběhl. Je to i případ Jeseníku, kde první obchod s možností pořídit některé suroviny do vlastního obalu otevřelo populární duo Robert a Kuba pod názvem 'Zdravá výživa ROBI'. Ten aktuálně najdete v Sadové ulici (pěší zóna z náměstí Svobody směr autobusové nádraží). Obchod je plný BIO potravin a eko drogerie a také v nabídce jsou právě bezobalové suroviny, jako luštěniny, obiloviny, rýže, sušené plody a koření, oleje, sezónní ovoce a zelenina a mnoho dalšího. Navštivte, nakupte.
Ovšem, že do hyper a super marketů tohle dorazí bůhví kdy, i když český startup MIWA už má i bezobalové řešení pro řetězce. Jako jednotlivci můžeme s plasty už teď cosi dělat. Jít na nákup do ROBI s vlastními dózami, se síťovkou.
Držíme palce všem zdejším prodejnám se zdravými potravinami a kosmetikou. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.