Průmyslováci na zkušené ve Španělsku

23.08.2022

Vzhledem k tomu, že jih Evropy už ČR v některých parametrech předhání, může být pro jesenické středoškoláky zajímavé si to třeba ve Španělsku zažít. By to třeba mohlo udělat něco s jejich sebevědomím. Jsme devátá nejsilnější ekonomika EU, nejsme žádní nazdárkové z Východu. Ani v Jeseníku.

Dvanáct kluků navštěvujících Střední průmyslovou školu Jeseník si dobrovolně zkrátilo prázdniny, protože kývnuli na pracovně-poznávací návštěvu španělské Valencie. Do ní se vydali v rámci populárního programu Erasmus plus. Ten je úžasný, protože studenty dostává z Jesenicka do nejrůznějších koutů Evropy.

Tucet se jich v doprovodu zástupkyně ředitele Jany Prokopové vydal za tamní společností 'Universal Mobility', která se postarala o jejich zapojení do pracovního procesu například v autoservisu, na autovrakovišti, v opravně mobilních telefonů a IT příslušenství a opravně elektrických zařízení, kde kluci přičichnou ke skutečné práci, procvičí angličtinu a hodně zblízka poznají jinou kulturu a národnost.

Pracovní povinnosti jsou na 5 hodin denně, mládežníci mají bohatě času k odpočinku a poznávání Valencie, nemusíme mít tedy strach, že by se 1. září na své "alma mater" nehlásili v plné síle ;-) Naopak budou vyrelaxovaní, a k tomu o něco zkušenější.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.