Projekt lanovky do lázní není u ledu

01.04.2024

To, co se před devíti lety zdálo jako příliš velké sousto, se nakonec může dočkat realizace. Mění se motivace, když před tím šlo hlavně o turistickou atrakci, dnes spíše o ekologický projekt. Jiná bude pochopitelně cena.

Mluvíme o lanové dráze z města Jeseník do Priessnitzových lázní, kam se dnes dostanete busem a autem po úzké silnici, případně pěšky. Vedení města přichází těsně před výstavbou nového chodníku právě do lázní s dalším záměrem týkajícím se propojení Jeseníku s Gräfenbergem. Zastupitelé učinili první krok k realizaci projektu. Schválili odkup strategického pozemku na Tovární ulici sousedící se zahradou Katovny a areálem Woox, kde by měla vyrůst nástupní stanice lanovky a záchytné parkoviště. Odtud by se mohli do pár let vozit lázeňští hosté a návštěvníci Jeseníku, což by nepochybně povzbudilo zájem o region. Obdobných lanovek po Česku není mnoho.

Zapadá to i do právě probíhajících příprav městské strategie podpory cestovního ruchu, načasovaní je tedy skvělé. Turismus je pro region důležitý, a i když je tento článek o lanovce pouhý aprílový žertík, tak vy nám to odpustíte, že ano ;-)

Užijte si Velikonoční pondělí a mějte úsměv na rtu.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): ilustrační foto Lukáš Vaňátko, Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.