Programátoři pro Jesenicko

11.02.2019

Nevíme to přesně, ale tušíme, že dnešní děti budou pracovat v profesích, které v tuto chvíli ještě vůbec neexistují. Odborníci na robotizaci, virtuální realitu a technologie vůbec radí, abychom u dětí rozvíjeli ty dovednosti, které roboti nikdy nezvládnou - kreativitu, kooperaci, improvizaci a hlavně abychom generovali více profesionálů na informační technologie.
Olomoucká Univerzita Palackého, častá cílová výška středoškoláků z Jesenicka, reaguje na dění na trhu práce. Už dlouho se totiž ví o nedostatku ajťáků, a to poptávka po této profesi nadále poroste.
Katedra informatiky bere na vědomí potřeby regionálních firem, kterým se nedaří obsazovat volné pozice, protože mnoho IT odborníků odchází za lepšími podmínkami do Prahy či Brna. Olomoucká vysoká škola chce nejpozději od školního roku 2020/2021 otevřít nové specializace, jako např. programování, vývoj softwaru, informatika, umělá inteligence, jimiž bude moci saturovat požadavky na straně lokálních zaměstnavatelů. Univerzita spolupracuje s třicítkou společností z Olomouckého kraje, které by absolventy rády přilákaly právě do svých IT týmů.
Výbornou práci v tomto směru odvádí jesenický gympl a střední škola stavební a strojní, které se technické stránce vzdělávání věnuji. Kéž nové technologické obory přinesou čerstvou krev i do jesenických podniků.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies