Prodáváte na Jesenicku byt? Máme pro vás pomocníka

01.09.2020

Prodej nemovitosti je jeden z nejtěžších úkonů, jaký může fyzická osoba realizovat, pokud jde o správu vlastních peněz a majetku. Obě ze dvou možností, 1) prodej vlastními silami, 2) prodej prostřednictvím realitního makléře/realitní kanceláře, má svá pro a proti. Určitě se připravte na několikaměsíční proces, dost možná telefonáty zájemců, rozhodně několik prohlídek, nekonečné smlouvání o ceně a možná i nějaký zádrhel při uzavírání kupní smlouvy.
Myslíme, že pro tyhle případy pro vás máme zlepšovák, s nímž přichází startup Reas. Ten Reas, co před pár měsíci spustil službu Atlas cen. Tentokrát chce přispět k urychlení procesu prodeje nemovitosti tak, že vám na základě dat dostupných z katastru nemovitostí, v kombinaci s vlastním unikátním algoritmem poměrně přesně spočítá, za jakou (tržní) cenu máte prodávat. Teď to totiž při pohledu na data Reasu moc nevypadá, že se očekávání prodávajících a ochota kupujících potkávají. Za rok 2019 byla v okrese Jeseník průměrná inzerovaná cena za metr čtverečný 27.753 Kč, naproti tomu průměrná zrealizovaná (do registru zapsaná) cena jen 18.343 Kč. Reas chce být vaší zkratkou, abyste prodali za opravdu tržní cenu a neztráceli čas licitováním, které je frustrující, poněvadž většinou vede ke snížení prodejní ceny. Stačí málo - odeslat poptávku do Reasu (sem), oni vaše informace "hodí do stroje", a pak vám dají doporučenou cenu, jakýsi tržní odhad. Ten bude respektovat skutečnou situaci na trhu. K hladkému dokončení transakce vám pak doporučí některého z na Jesenicku spolupracujících realitních makléřů.
Výhledově chce Reas v okrese Jeseník spustit službu 'Okamžitá platba', kdy vám přímo on zajistí nejvyšší nabídku a sežene kupce.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.