Prodáváte kupujete nemovitost na Jesenicku? Máme pro vás pomocníka

21.02.2020

Zdejší trh nemovitostí dostává po novelizaci zákona o realitním zprostředkování další pozitivní nástroj, který může přispět ke kultivaci prostředí s nemovitostmi. Doposud to bylo často tak, že ač prodávající či kupující, necítili jste se úplně komfortně, jaksi chyběla důvěra vůči makléři.
Říznout se do toho pokouší realitní startup Reas. Ten spustil aplikaci, která přímo v mapě okresu Jeseník (a celé ČR) zobrazuje skutečné ceny, za něž zde byly v posledním cca roce prodány nemovitosti (domy, byty, pozemky, garáže apod.). Takže žádné "katalogové ceny", žádné nepřehledné ceny realitek, ani prosté opisy cen z inzerátů. Jen reálné částky, za něž bylo koupeno/prodáno. Zveřejněné informace vycházejí přímo z dat Katastrálního úřadu, mají tedy pro vás velkou vypovídací hodnotu.
Tuhle cenovou mapu musí uvítat každý, kdo se chystá prodávat, protože mu to pomůže správně nastavit cenu, za jakou se v daném místě běžně prodává. Naproti tomu ti, co chtějí koupit, si mohou udělat obrázek o situaci na trhu a podle toho chystat peníze. A ta data jsou čerstvá, obsahují uskutečněné transakce za léta 2019-2020 a i těch proběhly nižší stovky. Mapu 'Atlas cen' najdete na tomhle linku, pak už jen vyberete obec, ulici...

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.