Pro šťastného kapra jedině k Vašinům do Studeného Zejfu

17.12.2020

Většinou už to víte, Jesenicko je skvělé mj. proto, jak se tu všichni známe, a jak si dovedeme pomáhat. Hodně z nás zná a používá stejné lidi. Hledá stejné řemeslníky, doporučuje si stejné opraváře, navštěvuje stejné kadeřnice...
Je tu ale pár výjimečných lidí, které nezná celý okres, a přesto z jejich poctivosti, pracovitosti a dobrosrdečnosti těží aspoň malý kousek Jesenicka.
Marcelka a Radek Vašinovi jsou manželé, na jejichž obětavosti do značné míry visí obyvatelé osad Studený Zejf a Chebzí. Mnoho let plní jejich legendární potraviny Okál (Studený Zejf 64) spíše službu komunitního centra než koloniálu, neboť u jediného stolu se zde potkávají všichni jejich zákazníci (rozuměj všichni místní). Tsss, tam se dojednalo více stavebních zakázek než u starosty Písečné Jana Konečného ;-) Víme, tyhle služby dostupné 7 dnů v týdnu docení vlastně jen těch pár lidí, co tam žije či chalupaří. Máme ale nápad, jak si toho můžete trochu užít i vy.
Tihle manželé Vašinovi každoročně prodávají vánoční kapry. Způsob, jakým tohle dělají, vás totálně dostane a vy už zřejmě nikdy nepůjdete pro rybu jinam. U nich je výběr a prodej kapra hotový rituál, ta situace by si zasloužila zpracování á la Kofolácké prasátko při krádeži stromku :-) Hrají koledy, praská ohýnek, šupináči v akvárku... nestojíte frontu, jedete si pro předem objednaného kapra. Brada vám z toho spadne. Prosíme, jen kaprovi nedávejte jméno.
Rezervovat si ho můžete do sobotní 20 hodiny na telefonním čísle 777 343 809, a když Marcelce řeknete heslo 'positivJE', bude mít váš kapr o pár šupin víc a možná dostanete ještě malý dáreček, slibujeme :-)

#studenyzejf #chebzi #pisecna #uvasinu #vanocnikapr #vanoce #kuptekapra #vanocniatmosfera #manzelevasinovi #uzijtesivanoce

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.