Přivádíme na Jesenicko Microsoft, začínáme digitální gramotností studentů

26.05.2023

Dejte si do vyhledávače klíčová slova typu 'budoucnost trhu práce' nebo 'kompetence budoucnosti'. Dovíte se, že dynamika a rychlost změn bude nebývalá a vlastně úplně vždycky u toho v nějaké míře budou technologie. Tuze záleží na tom, jak na potřebnou flexibilitu a ochotu učit se novým věcem připravíme naše děti.

Chceme s positivJE přispět, a tak jsme na Jesenicko pozvali technologický gigant Microsoft, aby nám s přípravou nastupující generace pomohl. Ve spolupráci s platformou Digiskills vznikl online vzdělávací program vysloveně zaměřený na digitální dovednosti středoškoláků. Máme tady pět středních škol se stovkami studentů - Gymnázium Jeseník, Střední průmyslovou školu Jeseník, Hotelovou školu V. Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník, Střední školu gastronomie, farmářství a služeb a Střední školu řemesel Lipová-lázně a máme tady další možná až stovky středoškoláků z Jesenicka studujících mimo náš region. Těm všem předkládáme super nabídku od Microsoftu, divize Education, jak si můžou udělat náskok před vrstevníky.

Šestimodulový online vzdělávací kurz na digitální dovednosti je zdarma a zakončený certifikátem! Obsah tvoří pracovní listy, videa a minikurzy, během nichž se účastníci blíže seznámí například s kyberbezpečností, podvody na internetu, bankovní identitou, digitální stopou, dezinformacemi… apod. Chápeme to jako naprostý základ, na kterém děcka budou stavět svoje další vzdělávání v oblasti nových technologií, neboť i díky akcím Inovačního centra Olomouckého kraje víme, že zdejší firmy samy pokračují v trendu digitalizace a budou potřebovat stále víc dobře připravených zaměstnanců.

Platí, že učit se od nejlepších se hodí, proto na tom s Microsoftem a Digiskills makáme ;-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.