Priessnitzův likér jako zážitkové pití

01.10.2018

Tak se na nás podívejte, před týdnem se tady pohoršujeme nad faktem, že Čechům alkohol chutná a dneska vám chceme představit zajímavý likér. Život před nás staví zajímavé výzvy a vy jste inteligentní, vy rozlišíte, kdy je pití alkoholu více zpestřením než prostředkem k motání se jazyku.
Zdá se, že Priessnitzův likér má šanci stát se ve vašem domácím baru zástupcem onoho kultivovaného popíjení pro dobrou náladu. Může ve vás evokovat poklidnou atmosféru našich lázní, jejíž esence je ukryta v každé kapce bylinného likéru Priessnitz.
Likér byl vyroben na počest světoznámého přírodního léčitele, který by vám ale panáka předepsal jen těžko. Recepturu podmanivého nápoje má na svědomí Milan Metelka, majitel stejnojmenné Likérky Metelka. Složení je vyváženou směsí citrusových plodů a 12 bylin macerovaných v kvalitním lihu. Při popíjení likéru ucítíte lékořici, levanduli, pelyněk či pomerančovou kůru. Jde o exkluzivní pití, které je k dostání výlučně na Jesenicku, ve zdejších restauracích, značkovém butiku Priessnitzových lázních, na infocentrech, obchodech s lokálními produkty apod. Nám se likér zdá jemnější a méně sladký než slavnější Becherovka, což při roční produkci mezi 3,5 až 5 tisíci lahvemi znamená radost a zážitek u pár tisíc popíječů :-)
Dopřejte si likér třeba při podzimní procházce do lázní, můžete při tom třeba přikusovat lázeňský oplatek a šourat se po kolonádě, je to na vás.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.