Priessnitzovy lázně součástí projektu #světovéČesko

19.07.2020

Lázeňství si odpracovává ztrátu, kterou jí způsobilo známé vládní nařízení. Možná se zdá, že tenhle průšvih by nakonec mohl Čechy naučit jezdit do lázní ještě víc a častěji. Jak rychle se chytly ty čtyřtisícové vouchery, pomáhá tomu i kampaň #světovéČesko. Ta se snaží představovat to nejlepší z naší země, pomáhá si přitom připodobňováním propagovaných cílů k obdobným místům v cizině.
Součástí projektu se staly i světově proslulé Priessnitzovy léčebné lázně a vznikl z toho malý videoportrét, který tento týden běžel na ČT2 v rámci Dobrého ráno. Jako viděli jsme lázně v televizi už mnohokrát, ale stejně nás vždycky zahřeje u srdce, když přijde něco dalšího, co tohle místo představí. Průvodci kameramanovi byli Jiří Glabazňa a Jaroslav Novotný, kdo je taky povolanější, že?
Do necelých pěti minut bylo vměstnáno podle nás to hlavní sdělení, že jesenické lázně léčí pomocí trojkombinace 'pramenitá voda - čerstvý vzduch - nádherná příroda', tohle je ten patent na úspěch.
Video si přehrajte tady a stejně si naplánujte vycházku nahoru na 'Grefák', hlavní budova Priessnitzovo sanatorium má opravenou fasádu. Jo a lázně mají nově svůj vlastní rum ;-)

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.