Priessnitzovy lázně pomohou vzkřísit lázeňství v Klášterci nad Ohří

11.11.2021

Co by si asi o novém joint venture Priessnitzových léčebných lázní pomyslel Vincenz Priessnitz? Možná by mu imponovalo, že zkušenosti nabyté jeho pokračovateli jsou natolik zásadní, že si vytvořili obchodní příležitost je uplatnit na opačném konci republiky.

Po měsících vyjednávání se vedení jesenických lázní dohodlo s městem Klášterec nad Ohří na založení společného podniku, který se pokusí pořádně nakopnout tamní lázeňství, jemuž začínalo hrozit odebrání osvědčení na užívání lázeňských pramenů. Záchrana lázeňství je strategickým cílem města a k jeho naplnění teď začne směřovat společnost, v níž Klášterec drží 49 % prostřednictvím pozemků a nemovitostí za asi 45 milionů korun a do něhož jesenické lázně vloží finance. Odhadem 100 milionů půjde na patřičný rozjezd lázeňské rehabilitační péče, vybudování adekvátního stravovacího zázemí či balneo provozu, a taky do stavby ubytovacích kapacit.

Lázně Evženie, jak se nová akciová společnost jmenuje, budou pracovat na tom, dostat Klášterec nad Ohří na mapu českých lázní. Položí tak základ pro rozvoj cestovních ruchu v tomhle koutu republiky.

Mezi námi, až budou vedoucí pracovníci a manažeři Priessnitzových lázních zaškolovat své nové kolegy a kolegyně, budou to mít docela z ruky, bratru nějakých 370 kilometrů.

Držíme novému podnikatelskému plánu palce, ať je tam co nejvíce synergií.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně, město Klášterec nad Ohří

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.