Priessnitzovy lázně a.s. slaví 30 let

01.05.2022

Srdcovka, ráj a milované, tři nejčastější superlativy, jaké o jesenických lázních zaznívají z úst jejich klientů. Zpětná vazba samotných uživatelů je nejpádnějším důkazem toho, jak kvalitní služby nahoře nad Jeseníkem poskytují.

Lázně letos slaví jedno velké jubileum, 200 let od svého založení, a jedno malé, třicetileté. 27. dubna uplynula tři desetiletí od ustavení akciové společnosti, která do dnešního dne provozuje a rozvíjí lázně v jejich novodobé éře.

Pro větší autentičnost zveřejňujeme rekapitulaci uplynulých třiceti let, jak to vystihly samotné lázně, pojďte si to přečíst.

Lázně od jejich vzniku řídilo celkem osm generálních ředitelů. Tím prvním byl Karel Mičánek, nejdéle sloužícím je dosavadní ředitel Roman Provazník.

Mezi zaměstnanci najdeme celkem 18, kteří pracovali pro lázně nepřetržitě po celých těchto třicet let. A někteří i déle - služebně nejstarším je fyzioterapeut Jiří Pavelka, který na své pozici pomáhá klientům od 1. září 1977! V kuchyni vaří paní Jana Horčičková a pan Vladimír Kašpar od roku 1980.

Poděkování za těch třicet let patří kromě výše zmíněných všem, kdo k tomu svou prací přispěli a přispívají - v kancelářích i v provozech, při údržbě i úklidu, v ordinacích, masérnách, vanách i na procházkách s holemi.

Přejeme, ať je další třicítka minimálně tak úspěšná, jako ta první, jež započala v roce 1992.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.