Priessnitz je náš, nezapomínejte

12.07.2018

Roku 1822 se začala psát kapitola, která zásadním způsobem určila směřování jesenického kraje. V ten rok Vincenz Priessnitz založil první vodoléčebný ústav na světě a my si tuhle unikátnost musíme připomínat. Třeba i proto, že positivJE se zdá, že se obyvatelé Jeseníku jaksi nevnímají jako občané významného lázeňského města. A přitom pro Priessnitzovy léčebné lázně pracuje okolo 300 zdejších lidí, kteří se starají o spokojenost tisíců pacientů mířících každoročně k nám.
Areál lázní rozkládající se na Studničním vrchu v posledních letech viditelně zkrásňuje pod tíhou investic. Opravují se budovy, renovují se zahrady, budují se nové prvky, přidávají se nové služby, zkrátka se pořád něco děje.
Ačkoli nám by se líbilo, kdyby se návštěvníci lázní více "propojili" s městem dole pod Gräfenberkem, i tak nejde přehlédnout přínos, který pro obyvatele Jesenicka lázně mají. Celý venkovní areál (balneopark, dětská hřiště, kolonáda aj.), i lázeňská infrastruktura (wellness, restaurace, kavárny, muzea apod.) jsou k dispozici i místním. Bez lázní by tu mnoho z toho nebylo.
Mějme to na paměti a buďme hrdi na nejslavnějšího a nejúspěšnějšího rodáka Vincenze Priessnitze a užívejme si status lázeňského města, nemá to každý. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.