Přichází Silicon Valley do Jeseníku?

25.09.2019

Tohle by mohl být důkaz, že v Jeseníku začíná klíčit technologické podhoubí. Parta programátorů LOLO.team, která z Prahy pracuje na vývoji televizních technologií a dělá na mediálních projektech, jako jsou IPTV a live streaming a podílí se např. na práci pro O2 TV či T-Mobile Televize, chystá rozšíření týmu. Za novou českou pobočku si pražští ajťáci vytipovali Jeseník. A protože tihle borci mají políčeno na úspěch v Mekkce technologií, americkém Silicon Valley, může u toho přeneseně být i Jeseník. Zakladatel LOLO.teamu Jiří Bachel, který má ve svém CV několikaletou zkušenost v Seznam.cz, to pro positivJE okomentoval docela výstižně: "Nápad na otevření pobočky v Jeseníku přišel od kluků v našem týmu. Máme mezi sebou dva jesenické patrioty, kteří si prostě řekli, že když máme kancelář v San Franciscu, IT hubu současnosti, musíme mít kancelář i v Jeseníku, IT hubu budoucnosti.".
Zpozornět by teď měli technologicky gramotní a ambiciózní lidé buď ovládající programování anebo technicky orientovaní analytici, které baví finance a data. LOLO.team na Jesenicku právě hledá dva programátory se znalostí či chutí ovládnout programovací jazyk JavaScript a jednoho kolegu na finance. O ně má v plánu opřít rozvoj jesenické kanceláře. Všichni tři nováčci dostanou od LOLO.teamu potřebný mentoring i odbornou podporu, takže jejich schopnosti poletí raketově vzhůru. Možná si pak sáhnou i na aktivity firmy v USA. Připomínáme, že programátoři si v ČR vydělávají 50 až 100 tisíc, co byste tomu řekli, pracovat za takové peníze v Jeseníku?
Podívejte se na web https://www.lolo.team/ anebo rovnou pošlete svoje CV na positivje@positivje.cz, propojíme vás s Jirkou. Více informací k nabízeným pozicím je v sekci Kariéra.
Známe tu o vlaštovce, co jaro nedělá, ale těch IT vlaštovek prostě přibývá.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.