Představujeme nové držitele certifikátu 'Jeseníky originální produkt'

09.07.2020

Jsme fanoušky otevřené ekonomické soutěže, v níž si to o přízeň zákazníků rozdávají výrobky 'made in odkudkoli'. Taky se nám ale zamlouvá, že se společnost stále více zamýšlí nad nelogičností, kdy zboží XY putuje z bodu A do bodu B zbytečně, když v bodě B si ten produkt XY umí vyrobit (vypěstovat) sami.
Pak musíme být příznivci i lokálních značek, které si na nic nehrají, a prostě se jen hrdě hlásí ke svému původu. Už 10 let jim s tím pomáhá certifikát 'JESENÍKY originální produkt', kterým se mohou pyšnit pouze výrobky a služby splňující pravidla téhle striktně regionální ochranné známky. Za celou oblast Jeseníků je to dneska na 80 držitelů loga s fialovým zvonkem.
Komise v červnu udělila certifikát sedmi novým podnikatelům, kterým tak dodala nejen sebevědomí, ale hlavně jim umožnila nezanedbatelnou marketingovou podporu, protože značka 'JESENÍKY originální produkt' má prestiž.
K naší velké radosti okres Jeseník rozšířil řady o tři subjekty. Marmelády, salsy a sirupy 'Z darů jesenických hor' už nikdy nebudou to co dřív, už budou jen a jen slavnější. Gratulace Markétě Kubinové. To farmář Martin Chyla, který v Kolnovicích provozuje Lucky Horse Ranch, se k certifikátu dostal se svým bio hovězím masem převážně plemene aberdeen angus. A konečně třetím oceněným je javornický Kolimax, de facto poslední český výrobce nerezového nádobí. Od teď i jeho hrnce a pánve zdobí fialové logo.
Tleskáme a přejeme, ať označení pomůže prodejům a zároveň apelujeme na další šikovné lokální podnikatele, chtějte certifikát svého původu v podobě značky 'JESENÍKY originální produkt', funguje to.

Foto (zdroj): JESENÍKY originální produkt

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies