Představujeme 12 míst pro jinou dovolenou na Jesenicku

08.08.2021

Jesenicko táhne, prakticky každý rok sem přijíždí více lidí, a ubývá míst, kde by dobrodružnější dovolenkáři našli totální klid.

Díky projektu bezKempu jsme objevili 12 míst, díky nimž - jejich majitelům - mohou návštěvníci našeho regionu onen pověstný klid v přírodě ještě zažít. Do celorepublikové nabídky zahrad, luk, tábořišť či přístřešků se zapojilo i Jesenicko. Z těchto míst si odvážejí syrovější zážitky lidé toužící po Jeseníkách a Rychlebech, hledající osvěžení v zatopených lomech, sbírající houby ve zdejších lesích, hltající kilometry na turistických a cyklistických stezkách, ochutnávající lokální výrobky...

V Bíle Vodě je to místo pro stanování u Singletracků Glacensis, v Uhelné je plácek 50 metrů od zatopeného lomu Pelnář, v Bukové klidný pozemek U Cafourka, ve Velké Kraši jsou k mání dokonce tři lokality - pozemek Na zelené louce v rekreační části obce, dále klidné místo Na samotě pod lesem s kouzelnými výhledy, a taky jedna zahrada u rodinného domu v blízkosti Rychlebských stezek. U nich je v nabídce jedno nádherné místo u lesa nad Černou Vodou. Dobrodružné povahy mohou stanovat kousek od Vápenné na louce u průzračného potoka, v Jeseník pod lázněmi s výhledem na Šerák nebo se "ubytovat" na louce Aviatik v Hradci-Nové Vsi. Topovkou je podle nás teepee na louce farmy pod Holendry. Kristýna s Filipem nabízejí plně vybavené teepee pro 6 osob, kde se spí na kožešinách, uvnitř praská ohýnek, nad ním se houpe kotlík..., komínem u stropu můžete pozorovat noční oblohu a poslouchat ticho Jeseníků. Wow!

Do konce prázdnin zbývá 24 dnů, ještě máte čas bezKempu vyzkoušet, nebo sami můžete nabídnout svůj pozemek a rozšířit tak lokální 'amazing places' ;-)

Foto (zdroj): Teepee nad údolím

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.