Praxe a stáže studentů jako klíč k jejich setrvání na Jesenicku?

07.06.2024

Některé firmy na Jesenicku přijímají svou roli v přípravě studentů na jejich budoucí kariéry. Takové praxe a stáže zvyšují nejen odborné dovednosti mladých lidí, ale taky posilují šance na to, že po dokončení studia absolventi zůstanou v regionu.

Daniel Nemeškal, student 2. ročníku Střední průmyslové školy Jeseník, strávil dva týdny odborné praxe ve skorošické společnosti STOMIX. Tato příležitost mu zprostředkovala cenný střet s praxí. "Zjistil jsem, s jakými reálnými požadavky se setkávají firmy a co vše je potřeba umět jako IT odborník. Tato praxe mi otevřela oči a jsem vděčný, že jsem zde mohl být a udělat si přehled o fungování IT v reálné firmě.", svěřil se nám Daniel.

Vedoucí praxe Jan Kropáč ocenil Danielův přístup a rychlost, s jakou se učil nové věci a vypíchnul i studentovu ochotu rozvíjet se samostudiem. Klíčové bylo, že se ve Stomixu na studenta připravili a že měli ambici mu za těch čtrnáct dnů opravdu něco předat.

Fajn, když firmy mají chuť rozvíjet místní talenty a neváhají investovat do nich svůj čas a lidské kapacity. Třeba si tak vychovávají budoucí zaměstnance nebo minimálně pomáhají budovat silnější a prosperující komunitu.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.