Pragmatické investice Bílé Vody

18.01.2023

Bílá Voda byla minulý rok poměrně citovaná, dost díky stejnojmennému románu Kateřiny Tučkové, který vyšel a po příznivých kritikách se stal i dobře prodávaným knižním titulem. Ale nejsevernější obec okresu Jeseník není jen o internovaných sestrách. Bílá Voda byla vloni vyhlášena obcí s absolutně nejnižším množstvím komunálního odpadu vyprodukovaného na jednoho občana (24,2 kg/rok).

A i takhle slavná obec má na letošní rok plán investic a my jsme se na ně ptali pana starosty Miroslava Kociána. V tuhle chvíli se tou největší akcí jeví oprava budovy obecního úřadu, jejíž rozpočet je odhadnut na 2,5 milionů korun. Dobrovolní hasiči se dočkají výměny oken a úpravy vnitřních prostor své zbrojnice, na to by mělo padnout něco kolem 600 tisíc. Půlmilion mají spolknout vylepšení parku včetně kousku nového chodníku. O něco víc "na vodě" je prozatím projekt rozšíření kapacity úpravny vody, kde by Bílá Voda chtěla zprovoznit dvě nevyužité nádrže na upravenou vodu. Tady se náklady odhadují mezí půl až jedním milionem.

Jak vidno, v zásadě jde o pragmatické investice, což občané vždycky vidí rádi. Ačkoli život obce kromě pečlivě nachystaných investičních projektů přináší i nenadále výdaje do všelijakých havárií, přejeme Bílé Vodě, ať se její rozpočet '23 v poklidu čerpá jen ta výše zmíněné akce.

Foto (zdroj): Libor Sváček

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.