Pracovitý reprezentant Jesenicka, senátor Mirek Adámek

10.05.2020

To politické řemeslo je tvrdá práce. Když něco prosazujete, trvá to déle než ve firmě nebo v rodině :-o a když se vám to nakonec povede, skoro nikdy tím neuděláte radost všem (voličům). Do toho reputace, jakou si politici u veřejnosti vybudovali, k tomu nekompromisní média... No, kdo by se dobrovolně hnal do téhle služby veřejnosti.
Nám se zdá, že velmi dobře v tomhle minovém poli operuje jesenický a šumperský senátor Mirek Adámek. Je ho všude plno, jak se na dobrého politika sluší, o dění v okrese Jeseník má velmi dobrý přehled. Protože je v terénu, kde naslouchá starostkám a starostům z Jesenicka, ví o tom, co je trápí. Jeho poslední kolečko po regionu bylo výživné. Potkal se s Pavlem Stejskalem, starostou Hradce-Nové Vsi, s nímž mluvil o odpadech, dopravní infrastruktuře a kůrovci. V Písečné si od starosty Jana Konečného vyslechl plán na výstavbu nové tělocvičny. To na jesenické radnici bylo se starostkou Zdeňkou Blišťanovou na stole téma lázeňských poplatků. U Petra Mudry, co vede Českou Ves, se debatovalo o jeho mravenčí práci ve věci rekonstrukce plaveckého bazénu. A Bernartice? Tam starosta Aleš Chromík seznámil senátora Adámka s těžkostmi, které díky koronavirové epidemii stihly Tančírnu v Račím Údolí. Asi žádný z navštívených úřadů nepředpokládá, že "teď" se začnou dít věci, ale alespoň ví, že jejich hlas do Prahy dorazí.
V jedné věci byl Miroslav Adámek v Senátu ČR úspěšný. Zasadil se o zformování skupiny senátorek a senátorů, kteří prosadili to, že nově budou i terénní pracovníci v sociálních službách považováni za lidi v první linii a dostane se jim odpovídající pozornosti, pokud jde o testování a vybavování ochrannými pomůckami. Tady pan senátor nezapře svůj profesní původ v sociální sféře.
Varování: tohle není placený článek, tohle je názor redakce ;-) Trochu si děláme legraci, ale v české kotlině není moc zvykem politiky chválit, positivJE s tím nemá problém, je-li k tomu důvod. Zkuste to mít stejně.

Foto (zdroj): archiv Senát ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.