Poznejte polské pohraničí

03.08.2019

Hej lidi, my žijeme v Evropě a ke všemu hned vedle nás je třicetiosmimilionová země, v níž Čechy mají rádi. Tak proč toho využíváme tak málo? Ani jako turisté, natož jako podnikatelé. Víte třeba, že polské městečko Złoty Stok na úpatí Rychlebských hor vlastnili jihočeští Rožmberkové? Řekl vám někdo, že Kladsko bylo kdysi součástí českého království?
Napravit náš cestovatelských deficit chce česko-polský webový portál 'Společné dědictví', který se snaží pokrýt informacemi celé státní hranice mezi Českou republikou a Polskem od Hrádku nad Nisou až k Hrčavě. Nám však bohatě postačí, když se kouknete k našim sousedům alespoň podél hranice našeho regionu, osa Králický Sněžník-Rychlebské hory-Jeseníky.
Společný projekt sestává z vizuálního atlasu příhraničí, webových stránek a tištěných turistických novin. Ty dostanete v každém dobrém informačním centru v dotčených lokalitách a vy už můžete směle plánovat výlety na hrad Czocha, zámek Moszna, k Niskému jezeru, do Złotého Stoku za vápenkami a štolami, do interaktivního parku Rosenau v Jarnołtówku apod.
Web, který asi budete pro plánování používat nejvíce, je rozdělen do čtyřech hlavních sekcí: 1) aktivní odpočinek, 2) kulturní dědictví, 3) akce a 4) přírodní dědictví. Obsahově se určitě bude rozrůstat, no, jako výchozí podklad stačí už teď.
Tak vám přejeme spousty zážitků v Polsku, které stále čeká na naše větší objevení a znovu říkáme, budete se tam cítit vítáni.
Upoutávku na česko-polský projekt najdete zde.

Foto (zdroj): Poconaco

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.