Pozitivní změny pro motoristy na Jesenicku

09.10.2018

Nestává se často, že bychom na positivJE psali o celorepublikovém tématu, jenže novinky, kterých se dočkali motoristé, dopadají i na zdejší řidiče.
Ministerští úředníci konečně použili selský rozum a nebudou nás nutit vozit náhradní pojistky a žárovky. Kdo by na silnici měnil xenonová světla, že? U autolékárničky mizí nutnost ji měnit kvůli expiraci a nebude se bazírovat na nůžkách 'se sklonem, v antikorozní úpravě, se zaoblenými hroty a o délce 15 cm' ;-) Zásadní je změna přístupu státu k přetáčení tachometrů, za nějž nově hrozí až půlmilionová pokuta. Stanice technických kontrol budou sledovat a upozorňovat na všechny odchylky stavu kilometrů. Pokud jde o emise, pro dieselové vozy se zpřísňují měření, takže ze silnic začnou mizet auta s nefunkčním či chybějícím filtrem pevných částic, takové prostě neprojdou. Změn je více, tyhle nám přijdou rozhodně prospěšné a nějakým způsobem kultivují motorismus i na Jesenicku, kde se daří dovozu levných ojetin ze zahraničí. Tak ať jsou aspoň v lepším stavu.
Zatleskejme Ministerstvu dopravy, ale vy hlavně držte pevně svoje volanty, nejvíce nehod vzniká z nepozornosti a samozřejmě vinou nepřiměřené rychlosti. Jezděte s rozumem, taky máme v okrese pár kritických míst.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.