Povzbuzení podnikatelům od jesenické radnice

22.04.2020

Větší firmy ještě v mnoha případech jedou, výpadek objednávek je asi dostihne později. Tak doufejme, že jim vláda nabídne širokou paletu pomoci. Ti, co teď stojí nad opravdovou propastí, jsou zranitelnější drobní živnostníci a malé firmy, jejichž byznys se prakticky úplně zastavil.
Město Jeseník přichází s aspoň nějakou náplastí na problém zvaný totální výpadek příjmů. Rada města na svém pondělním zasedání schválila finanční podporu v celkové výši 470 tisíc korun, která půjde mezi jesenické podnikatele, jimž provozovny uzavřelo vládní usnesení zakazující maloobchodní prodej a prodej služeb. Do toho spadají hospody, kadeřnictví a nehtová studia, obchody a obchůdky, butiky, salóny krásy, kavárny i opravny a určitě něco dalšího.
Maximální výše pomoci pro jeden subjekt činí 10 tisíc korun (minimální 5 tisíc), konkrétní částka se bude odvíjet od nájmu, jaký žádající živnostník v provozovně platí. Podmínky typu bezdlužnost vůči městu, sídlo firmy v okrese Jeseník či adresa provozovny ve městě Jeseník vás určitě nepřekvapí, jsou standardem u podobných typů podpory.
Důležité je zmínit, že ten necelý půlmilion je maximum, rozděluje se systémem, jenž nenávidí slimáci a lenochodi, a sice 'kdo dřív přijde, ten dřív mele', tak to neodkládejte a klikejte na více informací zde.
Na radnici posíláme pukrle a živnostníkům držíme palce, ať ten divný čas přežijí ve zdraví a po skončení koronavirových opatření ať jejich tržby vystřelí ke hvězdám.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.