Potvrzeno studií, šťastný ten, kdo žije na Jesenicku

20.10.2018

Přiznáváme, studie, o níž bude řeč, byla primárně zaměřena na pozitivní vlivy pobytu pacientů v Priessnitzových léčebných lázních, ale výsledky lze zcela bez problémů vztáhnout na nás na všechny, kteří v Jeseníkách žijeme, však čtěte dál.
Lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Endokrinologický ústav provedli klinický výzkum vlivu našich lázní na zdraví pacientů. Šlo o sofistikovaný přístup, neboť měřena byla hladina příslušných hormonů v krvi. Určitě víte, že nejznámějším představitelem pozitivního ovlivnění mozku je allopregnanolon. No a tenhle ten allo...cosi navozuje pocity radosti a štěstí. Představte si, že hladina tohoto hormonu stoupla během léčby v jesenických lázních u pacientů o 44,5 %! Prosím pěkně, tohle máme od dobrého zdroje, přímo od MUDr. Novotného z lázní.
Pojďme to převést na běžného občana okresu Jeseník. OK, vy říkáte 'nízké výdělky -33 %', my říkáme 'pobyt v krásné přírodě 365 dnů v roce +33%', 'život na zdravém vzduchu 365 dnů v roce +33%', 'užitek z toho, že obě výše zmíněné výhody máme zadarmo + 50%', suma sumárum by vaše pocity radosti a štěstí měly být o 83 % výše. Komu to vychází stejně? :-)
Prosím vás, už nám neříkejte, že se tady máme špatně.   

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.