Pošta v Bělé funguje i v neděli

12.03.2019

Když Česká pošta začala zavírat své pobočky v obcích, v nichž byl jejich provoz ztrátový, vyvolalo to určitou vlnu nevole. Oprávněně, lidé cítili, že přicházejí o důležitou službu. Naštěstí nešlo o zavírání pošt bez náhrady, obce dostaly možnost otevřít si Poštu Partner, což je tak trochu franšíza naruby, kdy Česká pošta zaplatí provozovateli za to, že její služby bude poskytovat za ni.
Určitě se zavádění těchto provozoven neobešlo bez potíží, a i dnes můžeme z některých obcí slyšet k projektu Pošta Partner kritiku, nicméně už na 12 místech okresu Jeseník si listovní služby, SIPO nebo dálniční známku jinak nevyřídíte. Externí pobočku pošty najdete namátkou ve Vlčicích, Supíkovicích, České Vsi, Velké Kraši ... a čerstvě také v Bělé pod Pradědem, kde Česká pošta uzavřela svoji provozovnu 31. ledna. Tady si troufáme říci, že si občané Bělé polepšili, neboť nová 'poštmistrová' paní Anna Vencálková je zákazníkům pošty k dispozici 7 dní v týdnu, takže vyřídit si poštovní záležitosti můžete třeba v neděli od devíti do desíti.
Jestli se bude nové Poště Partner sídlící v areálu ZD Domašov dařit, bude to další potvrzení toho, že stát podnikat neumí a třeba paní Vencálková dokáže, že i tuhle službu jde dělat dobře a se ziskem.
Jaká je vaše zkušenost s Poštou Partner?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.