positivJE PODCAST #3 Filip Řeha

28.06.2022

Držíme tempo a s koncem měsíce přinášíme další díl positivJE PODCASTU. Redaktorka Veronika Bláhová zareagovala na pořád ještě čerstvý sportovní úspěch jesenického cyklisty Filipa Řehy. Ten se zkraje června představil na nejprestižnějším české cyklistickém etapáku - Závodu Míru a Verča s ním hrozně moc chtěla mluvit. Nadšeně nám hlásila: "Filda měl tu čest obléct český národní dres a navíc v něm startovat doslova pod okny svého domova!". To se muselo natočit ;-)

Ač Filip začínal basketbalem a florbalem, nástup na zdejší sportovní gymnázium ho utvrdil v tom, že milovaná cyklistika pro něj bude sportem číslo jedna. Patřil k jedněm z prvních členů Force Teamu Jeseník, nakonec se přes Prostějov dostal do nejlepšího českého týmu Elkov-Kasper Hradec Králové, odkud prostě bylo do reprezentace blíž. Byť souboj o nominaci byl těžký.

Z Filipových úst mimo jiné zazní velká chvála zdejších skvělých podmínek pro silniční cyklistiku, které porovnává s Hanou i okolím Hradce Králové. Myslí tím profily, kvalitu asfaltek, nižší hustotu provozu apod. Sympatické je i to, jak nadšený byl z podpory, jaké se mu od jesenických fanoušků dostalo během Závodu Míru.

Stejně pro vás bude nejlepší si 3. epizodu pustit.

Foto (zdroj): Martin Chromek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.