positivJE PODCAST #2 Jan Strapek

27.05.2022

Obvykle vám poslech podcastu dovolí dělat ještě jednu věc. Řídit auto, venčit psa, umývat nádobí... Jenomže rozhovor Veroniky Bláhové se štachlovickým Honzou Strapkem je tak rozkročený, a tak do hloubky jdoucí, že vám může dělat problém při soustředění se na jeho slova provádět cokoli dalšího.

Honza působí velmi laskavě a co říká, má hlavu a patu. Někdy možná brousí na hraně chápání obyčejného smrtelníka, ale v těch věcech si nakonec každý něco najdete. Vidnavský rodák se do regionu vrátil po několika letech strávených v Americe a zřejmě i tahle zkušenost ho přivedla k tomu, co na sobě praktikuje a o čem je schopen hodně zajímavě povídat. O dýchání, o pohybu, o výživě, o extrémním sportování, ale i o potřebě člověka být užitečný.

Veronika Bláhová nám po opuštění studia řekla: "Honza je pro mě velmi inspirativní muž, co toho zažil už fakt hodně. Jeho životní cesta je plná prožitků, zlomů, zajímavých uvědomění, a tak pro mě bylo opravdu těžké promyslet, co bychom spolu mohli předat dál. Nakonec jsme to směřovali k vědomému bytí, prožívání přítomného okamžiku, napojení na Jesenicko, zastavili jsme se u dýchání, dostali jsme se i k odvykání od závislosti na sportu nebo k rozšířeným stavům vědomí.".

Nalaďte si druhou epizodu podcastu a rozhodně nám dejte vědět, co jste při poslechu zvládli dělat :-)

Foto (zdroj): Martin Chromek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.